eskelet

تماس با ما : ۴۴۰۳۲۱۶۶-۰۲۱ ، ۴۴۰۳۳۲۴۵-۰۲۱

تماس با مشاور : ۷۲۰۹۷۶۷-۰۹۱۲

موارد پاسخگویی: مشاوره و ارائه اطلاعات فنی و مهندسی – اعزام نیروی متخصص به محل پروژه – اعلام قیمت

طراحی  و اجرای اسکلت فلزی

اسکلت فلزی

اسکلت فلزی ها از جنس فولاد و از تیر و ستون هایی که بصورت عمودی و افقی به هم متصل شده اند ، تشکیل می گردد که اسکلت به کمک همین ستون ها تیر و ستون ها ساختمان را پایدار نگه می دارد.

درباره اسکلت فلزی

[lptw_recentposts layout=”dropcap” post_type=”post” link_target=”new” category_id=”49″ space_hor=”5″ space_ver=”5″ columns=”1″ order=”DESC” orderby=”none” posts_per_page=”10″ post_offset=”0″ reverse_post_order=”false” exclude_current_post=”false” override_colors=”false” background_color=”#ffffff” text_color=”#ffffff” show_subtitle=”true” no_thumbnails=”show”]

اسکلت فلزی

اسکلت فلزیاسکلت فلزی امروزه تشکیل دهنده ی پیکره ی اکثر ساختمان هاست و امروژه این واژه در عرصه ی ساختمان سازی بسیار شنیده می شود.  اسکلت فلزی ها از جنس فولاد و از تیر و ستون هایی که بصورت عمودی و افقی به هم متصل شده اند ، تشکیل می گردد که اسکلت به کمک همین ستون ها تیر و ستون ها ساختمان را پایدار نگه می دارد.

از این نوع سازه در کارخانه‌ها، اسکلت ساختمان، انبارها، مرغداری‌ها، آشیانه‌های هواپیما، تعمیرگاه‌ها، فروشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی که با قاب‌هایی با دهانه یزرگ نیاز است استفاده می‌شود. به دلیل بزرگ بودن ابعاد تیرها و ستون‌ها باید از تیرورق در پروفیل‌های سوله استفاده کرد.

ساختمان‌هایی با اسکلت فلزی از جنس فولاد، از ستون‌های عمودی و تیرهای افقی شکل که به شکل اضلاع مربعی و یا مستطیلی به هم متصل شده‌اند، ایجاد گردیده‌اند. این تیر ها و ستون ها، وظیفهٔ پایدار نگه داشتن  طبقات، سقف‌ها و دیوارهایی را که به اسکلت فلزی ساختمان متصل هستند را برعهده دارد.

سازه های فلزی در کارخانه تولید و آماده می شوند  این باعث می شود سرعت نصب قطعات فلزی بسیار بالاتر از سازه های بتنی باشد و این کمتر بودن زمان در اجرا باعث کاهش هزینه های جاری در حین اجرای پروژه می شود و همینطور کنترل مداوم کیفیت ساخت در کارخانه باعث می شود که پرت مصالح بسیار کمتری وجود داشته باشد.

ساختمان هایی که با اسکلت فولادی ساخته می شوند ، مقاومت و استحکام بسیار بالایی در مقابل فشار ها و عوامل بیرونی دارا هستند چون ثبوت خواص در فلز ها بسیار بالاتر از سازه  های بتنی است و این باعث می شود تغییر پذیری آن ها خیلی کمتر و طولانی تر باشد. بعلاوه بهتر است بدانید وزن کمتر اسکلت فلزی همواره باعث می شود ساختمان هایی که با این نوع سازه ساخته شده اند ، تعادل بهتری نسبت به ساختمان های بتنی داشته باشند. اسکلت فلزی ها بر حسب نوع اتصالات بین آن ها به انواع مختلفی تقسیم می شوند از جمله اسکلت فلزی پیچ و مهره ای ، اسکلت فلزی جوشی ، پرچی و …

اسکلت فلزیاسکلت فلزیاسکلت فلزیاسکلت فلزی

مزایای اسکلت فلزی:

مقاومت بالا ، خواص ارتجاعی ، ضریب نیروی لرزه ای ، شکل پذیری ، خواص یکنواخت ، دوام ، پیوستگی مصالح ، وزن کم ، اشغال فضا ، اماکن مقاوم سازی ، شرایط اسان ساخت و نصب ، سرعت اجرا و میزان کم پرت مصالح