۷ دی ۱۳۹۵
عرشه فولادی
0 Comment

تلفن :

            021-44062600

           021-44068321

فکس :

           021-44070581

مشاور :

            0912-7209767

موارد پاسخگویی :

- مشاوره رایگان در زمینه خرید، اجرا و نصب ساندویچ پانل

- ارائه اطلاعات فنی و مهندسی

- اعزام نیروی متخصص به محل پروژه

- اعلام قیمت فروش، نصب و اجرا ساندویچ پانل

۷ دی۱۳۹۵
0 Comment
عرشه فولادی
مزایای عرشه فولادی

ورق گالوانیزه:

مزایای عرشه فولادی

مزایای عرشه فولادی

ورق گالوانیزه یا عرشه فولادی ورقی است به صخامت حدود ۰٫۸ الی ۱٫۲ میلیمتر  که به شکل ذوزنقه ای فرم داده می شود. فرم دهی این ورق ها به روش نورد سرد و بوسیله دستگاههای مخصوص  انجام می شود.

میخ و چاشنی:

به منظور جلوگیری از جابجایی و  بلند شدگی ورقها، ورق های فولادی شکل داده شده می بایست  در فواصل حداکثر ۴۵۰ میلیمتر به مقطع فولادی و سایر اعضای تکیه گاهی مهار شوند. بنابراین پس از چیدن ورق‌ها و پوشش دهانه‌ها، به وسیله‌ی دستگاه‌های میخکوب مخصوص، ورق‌ها را در محل نشیمن روی تیرهای سازه‌ای ثابت کرد. این مرحله می‌بایست به صورت همزمان یا بلافاصله بعد از چیدن ورق‌ها انجام گیرد تا ورقهای چیده شده ازمحل خود جابجا نشوند.

گل میخ:

گل میخ

گل میخ

گل میخها در واقع رابط میان ورق گالوانیزه و بتن هستند تا بتوانند از لحاظ سازه ای یکپارچگی عملکرد برشی را تامین کنند و در واقع همان نقش برشگیرها را ایفا میکنند. قطر  اين برش گير ها حداکثر ۲۰ ميليمتر و ارتفاع آنها بسته به شکل ورق فولادي متغيير است و در نهايت حداقل ارتفاع گل ميخ بعد از نصب که از بالاي ورق ذوذنقه اي اندازه گيري مي شود نبايد کمتر از ۴۰ ميليمتر باشد.

فلاشینگ:

محل قرار گیری فلاشینگ در لبه سقف عرشه فولادی می یاشد که قبل از سفت شدن بتن نقش قالب را ایفا می کند وپس از سفت شدن بتن این قطعه مانند ورق سقف عرشه فولادی که با استفاده از طراحی دقیق در استحکام نقش مهمی دارد نقش مهم خود را ایفا می کند کا باعث پیوستگی ویکنواختی بیشتر بتن می گردد همچنین باعث زیبایی پس از بتن ریزی می شود .

آرماتور:

مطابق آيين نامه هاي معتبر، براي جلوگيري از ترک خوردگي بتن بايستي از شبکه ميلگرد حرارتي استفاده نمود. نوع و فاصله ميلگرد هاي اين شبکه از سطح فوقاني دال ، به ضخامت دال بستگي دارد. معمولا به دلیل افزایش سرعت اجرا از مش آماده میلگرد به  جای ارماتوربندی در محل استفاده می شود.

بتن:

در آخرين مرحله  از  اجراي  سقف  مطابق  مشخصات  فني مربوطه  بتن سقف در طبقات اجرا شده و عمليات  تسطيح نهائي انجام  مي گيرد. ضخامت دال بتني در بالاي کنگره ورق ذوزتقه اي نبايد از ۵۰ ميليمتر کمتر باشد.در سطوح بزرگ برای تسطیح و لیسه ای کردن کف،پارکینگ ساختمان، سوله،کارخانه،جایگاه سوخت و محوطه ها از دستگاه ماله پروانه برقی و بنزینی به صورت کاملاً صاف و یکدست بدون کوچکترین پستی و بلندی با سرعت بالا استفاده می شود.

نوشته شده توسط :  مدیر ساندویچ پانل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *